هنرستان پسرانه غیر انتفاعی ابن سینا
 

7 تیر 1395

راهنمای نصب نرم‌افزار TrayLayout (آرایش صفحه‌کلید فارسی مطابق میل کاربر) در ویندوز 8

اگرچه مایکروسافت از ویندوز 2000 به بعد زبان فارسی را به مجموعه زبان‌های تحت پشتیبانی خود افزود. اما مشکلی که هنوز وجود دارد عدم تطابق صفحه‌کلید استاندارد فارسی با کلیدهای تعریف شده توسط مایکروسافت است، به عنوان مثال جای حروف پ، ژ، در صفحه‌کلید استاندارد فارسی با آنچه در ویندوز است، فرق می‌کند. TrayLayout نام برنامه کوچکی است که در هنگام اجرا در حافظه موقت مقیم می‌شود و علاوه بر نمایش تاریخ هجری شمسی جای حروف صفحه‌کلید را اصلاح می‌کند. علاوه بر تصحیح جای حروف این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد تا جای تک تک حروف روی صفحه‌کلید را مطابق میل و سلیقه خود تغییر دهید!
مولف: مدیریت سیستم
0  نظر
رتبه مطلب: 
(0 نظر )
ارسال شده در مطلب های: علمی

7 تیر 1395

رفع مشکل اجرا نشدن برخی از برنامه‌ها در Startup ویندوز 8

سلام
این مشکلی بود که مدت‌ها پس از نصب ویندوز 8 مرا آزار می‌داد.
برخی از برنامه‌ها که باید با شروع ویندوز به صورت خودکار اجرا می‌شدند را هر دفعه خودم به صورت دستی اجرا می‌کردم.
خب خیلی مسخره بود اگر به فرض نرم افزار آنتی ویروس قبل از هر برنامه‌ی دیگری اجرا نمی‌شد! یا خیلی از برنامه‌های کاربردی دیگر و مجبور بودم اولین کاری که می‌کردم اجرای دستی آنها بود.
در هیچ سایت ایرانی هم به این مشکل اشاره نشده بود.
شما خوش‌شانس هستید که راهنمای رفع این مشکل را در این سایت پیدا می‌کنید.
بسیار خوب
و اما راهنما
مولف: مدیریت سیستم
1  نظر
رتبه مطلب: 
(0 نظر )
ارسال شده در مطلب های: علمی

12 مرداد 1394

مولف: مدیریت سیستم
0  نظر
رتبه مطلب: 
(0 نظر )
ارسال شده در مطلب های: علمی

7 مرداد 1394

مولف: مدیریت سیستم
0  نظر
رتبه مطلب: 
(0 نظر )
ارسال شده در مطلب های: علمی

1 اسفند 1393

جستجوگر ایرانی یوز

تا کنون بار ها اخبار زیادی در مورد جستجوگر تمام ایرانی منتشر شده است. تا کنون نیز صحبت از چندین تیم و چندین نسخه جستجوگر شده که می توان به پارسی جو و گرگر اشاره کرد. امروز شاهد این بودیم که از موتور جستجوی ایرانی با نام “یوز” رونمایی شد. به نظر می رسد که این موتور جستجو شباهت بسیار زیادی به گرگر که چند وقت پیش وارد فاز آزمایشی شد دارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا کمی بیشتر در مورد این موتور جستجوی ایرانی بدانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، موتور جستجوی ایرانی «یوز» به آدرس www.yooz.ir امکان جستجوی صفحات وب را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است و صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط بخش خصوصی در سازمان فناوری اطلاعات ایران به بهره برداری رسید.

مدیر پروژه موتور جستجوی ایرانی با بیان اینکه ۸۵ درصد ترافیک هدفمند در اینترنت توسط موتورهای جستجو ایجاد می شود، از رتبه ششم  ایران در میان کشورهای دنیا در استفاده از موتور جستجوی گوگل خبر داد. نقوی با بیان اینکه ایرانی ها روزانه ۲۵ میلیون بار از گوگل بازدید می کنند، خاطر نشان کرد: کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و چین در این رتبه بندی در رده های ۱۰ به بعد قرار دارند.

وی تاکید کرد: هم اکنون در بین ایرانی ها، گوگل نه تنها ستون فقرات اینترنت بوده، بلکه ستون فقرات زندگی ایرانی ها شده است.

مدیر پروژه موتور جستجوی ایرانی تصریح کرد: برای جلوگیری از حرکت در فضای کاملا تاریک وب و استفاده از موتور جستجوی گوگل پروژه ایرانی موتور جستجوی «یوز» طراحی و ایجاد شده است تا کاربران ایرانی بتوانند درخواست های خود را در این فضا دنبال کنند.

مدیر پروژه موتور جستجوی ایرانی با بیان اینکه در راه اندازی موتور جستجوی بومی «یوز»، ۹ جویشگر خارجی مورد مطالعه قرار گرفته است، گفت: این پروژه در گام نخست یک‌میلیارد صفحه فارسی را پوشش می دهد، در همین حال افزایش پوشش زبان های فارسی، عربی و انگلیسی به ۶ میلیارد صفحه و بدست آوردن ۲۰ درصد جستجوی تحت وب در کشور از جمله اهداف این پروژه در گام دوم خواهد بود.

مولف: مدیریت سیستم
0  نظر
رتبه مطلب: 
(0 نظر )
ارسال شده در مطلب های: علمی
قبلی  
1 
  بعدی
صفحه 1 از 1